جاروبرقی های پاناسونیک
بررسی و مقایسه جاروبرقی های پاناسونیک

بررسی و مقایسه جاروبرقی های پاناسونیک موجود در بازار

وقتی شما به برند پاناسونیک فکر می کنید، به احتمال خیلی زیاد این برند به عنوان اولین یا حتی دومین برندها در ذهن شما خطور نمی کند و دلیل این موضوع را می توان تنوع کم محصولات آن نسبت به سایر برندهای معتبر موجود در بازار دانست. اما شرکت پاناسونیک در محصول جاروبرقی، برای مکان ها و کاربردهای مختلف، محصولاتی مناسب با آن موضوع طراحی کرده است که نیازهای مربوطه را برطرف می نماید. بطور مثال برخی به صورت مخزن دار  و برخی به صورت کیسه دار با فیلترهای مخصوص جهت کارایی بالاتر، پیاده سازی شده اند. برندهای تولید کننده جاروبرقی موجود در بازار، دارای مدل های بسیار مشابهی می باشند و تفاوت اصلی آنها در لوازم جانبی آنها هست که قابلیت های متفاوتی را ایجاد می نماید. پاناسونیک با ساخت ماشین آلات متفاوت، مسیرهای مختلفی را طی نمود که بتواند نیازهای خانواده های مدرن را در هر سطحی برآورده نماید.

مهمترین چیزی که در ابتدا مصرف کنندگان را به سمت محصولات پاناسونیک سوق می دهد، قیمت مناسب آنها است. محصولات این برند جزء مقرون به صرفه ترین برندهای جاروبرقی هستند که امروزه در سراسر دنیا به فروش می رسند که البته این موضوع دارای نقاط ضعفی نیز می باشد. مدل های آنها به گونه ای طراحی شده است که در مقابل مدلهای برندهای معتبری همچون Miele و SEBO در سراسر دنیا از بازار کوچکتری برخوردارند که این بدین معنی نیست که پاناسونیک روی مدل های جدید کار نمی کند. البته پاناسونیک در ایران بازار خوبی را برای محصولات خود دارد. تا زمانی که توصیه های پاناسونیک را در نگهداری و تمیز کردن قطعات در دستور کار داشته باشید، با خیالی راحت می توانید در سال های متوالی از محصولات رقابتی این شرکت استفاده نمایید. شرکت پاناسونیک، یک شرکت کوچکی نیست که نتواند سرمایه زیادی را برای توسعه محصولات خود داشته باشد بلکه آنها تلاش زیادی می کنند که بتوانند یک محصولی ارائه دهند که در سال های آینده نیازهای خانه و مشاغل را برآورده سازد. بنابراین چنین محبوبیت هایی، نشان دهنده اهمیت بالای صنعت تمیزکردن در سراسر دنیا است.

 

بررسی و مقایسه جاروبرقی های پاناسونیک
بررسی و مقایسه جاروبرقی های پاناسونیک موجود در بازار

 

چه انتظاری از ماشین های جاروبرقی پاناسونیک دارید؟

در بخش بالا اشاره کردیم که محصولات این شرکت در قیاس با جاروبرقی های مشابه ساخته شده توسط دیگر شرکت ها، مقرون به صرفه هستند اما از طرفی نیز دارای برخی از ویژگی های مورد نیاز جهت تمیز نگه داشتن خانه و همچنین پاکسازی آلرژن های مضر می باشند. همانطور که ممکن است بدانید، فیلتر HEPA برای از بین بردن ۹۹٪ همه آلرژن های میکروسکوپی موجود در هوای خانه شما لازم است، که در برخی از مدل های جاروبرقی پاناسونیک این قابلیت نهفته است. بنابراین این نوع فیلترها قادر خواهند بود که بیشتر از ۹۹ درصد از ذرات معلق و کلوئیدی هوا که اندازه آنها بزرگتر از ۰.۳ میکرون (تمامی ذراتی که بزرگتر از ۰.۳ میکرون هستند برای سلامتی انسان زیان آور هستند) است را جذب کنند و از پخش شدن آنها در محیط جلوگیری کنند. این ذرات شامل ذرات آزبست، باکتری ها، گرد و غبار و انواع ریزگردها هستند که توسط فیلتر HEPA جذب می شوند. همچنین در سری های جدید این شرکت، شما لوازم جانبی هایی را برای دسترسی به محیط هایی که در گذشته شما نمی توانستید با جاروبرقی آنها را تمیز نمایید، خواهید یافت که بسیار کاربردی می باشند. برخی از آنها دارای کیسه می باشند و برخی بدون کیسه هستند. شما می توانید بین جاروبرقی های سبک وزن که برای پاک سازی لحظه ای بخشی از خانه یا محل کار یا جاروبرقی های معمول و کامل که برای پاک سازی کلی خانه  در هفته استفاده میشود، گزینه ای را انتخاب نمایید. همچنین شما می توانید به راحتی کیسه های قابل تعویض، فیلترها و سایر قطعات جاروبرقی های پاناسونیک را به بصورت آنلاین و یا با مراجعه به فروشگاه لوازم خانگی شهر خود سفارش و تهیه نمایید.

 

جاروبرقی های پاناسونیک موجود در بازار  چند دسته هستند؟

به طور کلی در ایران برای تمیز نمودن مکان های مختلف سه دسته کلی جارو به زبان عام معرفی شده است.

۱- جارو شارژی

امروزه با توجه به تغییر در سبک زندگی انسان ها، جاروهای شارژی نیز مانند خیلی اقلام دیگر جایگزینی مناسب برای جاروبرقی های معمول شده اند که برای تمیز کردن محیط های خانگی و کاری استفاده فراوانی دارند. هرچند که نباید فراموش کرد که هنوز این دسته از جاروها، از نظر قدرت مکش با جاروبرقی های مرسوم قابل مقایسه نیستند و کماکان هر کدام جایگاه فعلی خود را دارند. جاروشارژی همانطور که از اسمش مشخص است، امکان شارژ شدن را برای جابجایی آسان و جمع آوری زباله در خود برای نظافت محیط های کم حجم فراهم می سازد. از مهمترین موضوعات در جاروهای شارژی، علاوه بر میانگین مدت شارژدهی باطری که به ولتاژ باطری و توان مصرفی دستگاه بستگی دارد، مبحث مربوط به مخزن زباله آن است که می بایست قابلیت جداسازی، تخلیه زباله جمع آوری شده در آن و همچنین راحت سرهم کردن آن برای همه افراد، راحت و سریع باشد.

بررسی و مقایسه جاروبرقی های پاناسونیک
بررسی و مقایسه جاروهای شارژی پاناسونیک موجود در بازار

۲- جارو برقی کیسه دار

اولین ذهنیتی که برای هر فردی در خصوص جاروبرقی ایجاد می شود، جاروبرقی های کیسه دار می باشد و همه ما به خوبی این دسته از جاروها را به دلیل محبوبیت بالای آن می‌شناسیم. در این نوع، از کیسه به صورن یکبارمصرف و یا دائمی در سه مدل کاغذی، پارچه ای و پلیمری جهت جمع آوری و ذخیره گرد و غبار استفاده می‌شود. در خصوص کیسه های یکبارمصرف می توانیم این کیسه را مرتباً تخیله کنیم و در صورتی که کیسه‌ی آن آسیب ندیده باشد برای چندین بار، بعد از تخیله از آن استفاده کنیم. هرچند که پیشنهاد میشود از کیسه های یکبارمصرف در چند نوبت استفاده نگردد و پس از پر شدن، تعویض گردد و کیسه های نو جایگزین شود. موضوع تعویض مرتب کیسه ها، یکی از معایب این نوع بشمار می رود ولی این نوع از جاروبرقی، مدلی ایده‌آل برای افرادی از جامعه است که از آلرژی رنج می‌برند یا از طرفی مایل به تماس با گرد و خاک نیستند. اما برای کیسه های دائمی نیاز است قبل از پر شدن کامل، کیسه پس از تخلیه، شستشو و خشک شود و سپس در محفظه جاروبرقی قرار گیرد.

همانطور که در بالا نیز ذکر شد، از چند دهه اخیر جاروبرقی های شرکت پاناسونیک در بازار ایران جایگاه خوبی را برای فروش  پیدا کرده اند و از طرفی مرسوم ترین نوع آنها که در عموم مردم محبوبیت بیشتری دارد، همین جاروبرقی های کیسه دار می باشند. دو سری اصلی این نوع از جاروهای برقی های پاناسونیک موجود در بازار، سری های MC-CJ و MC-CG می باشند که تفاوت آنها در کشور سازنده آن محصولات است. سری MC-CJ توسط شرکت پاناسونیک در ژاپن ساخته می شود که قیمت آن نسبت به سری MC-CG که توسط همان شرکت در مالزی ساخته می شود، بالاتر است. از طرفی به هر کدام از این سری ها، عددی انتساب داده شده است که نشان دهنده وات و کشور سازنده آن می باشد. برای راهنمایی بیشتر به مدل MC-CG713 توجه نمایید. چون از سری ۷۰۰ می باشد، نشان دهنده این موضوع است که توسط شرکت پاناسونیک در کشور مالزی ساخته شده و از طرفی عدد ۱۳ در مدل فوق بیانگر وات می باشد که مشخص می کند این جاروبرقی دارای ۲۰۰۰ وات است. در مثالی دیگر اگر در مدل، عدد ۷۱۵ ذکر شده بود به این معناست که دارای ۲۲۰۰ وات می باشد. در خصوص سری های MC-Cj نیز فرآیند نامگذاری به همین شکل است ولی به جای سری ۷۰۰ از سری ۹۰۰ استفاده می شود که نشان دهنده ژاپنی بودن کشور سازنده محصول می باشد. اکنون به تشریح تصویری دو سری از این نوع جاروبرقی در ذیل می پردازیم.

جاروبرقی های پاناسونیک سری MC-CJ900 ساخت کشور ژاپن

 

جاروبرقی پاناسونیک مدل Panasonic MC-CJ911
جاروبرقی پاناسونیک مدل MC-CJ911 ساخت کشور ژاپن می باشد که دارای ۱۹۰۰ وات است

 

جاروبرقی پاناسونیک مدل Panasonic MC-CJ913
جاروبرقی پاناسونیک مدل MC-CJ913 ساخت کشور ژاپن می باشد که دارای ۲۰۰۰ وات است

 

جاروبرقی پاناسونیک مدل Panasonic MC-CJ915
جاروبرقی پاناسونیک مدل MC-CJ915 ساخت کشور ژاپن می باشد که دارای ۲۱۰۰ وات است

 

جاروبرقی پاناسونیک مدل Panasonic MC-CJ917
جاروبرقی پاناسونیک مدل MC-CJ917 ساخت کشور ژاپن می باشد که دارای ۲۳۰۰ وات است

 

جاروبرقی پاناسونیک مدل Panasonic MC-CJ919
جاروبرقی پاناسونیک مدل MC-CJ919 ساخت کشور ژاپن می باشد که دارای ۲۵۰۰ وات است

 

جاروبرقی های پاناسونیک سری MC-CG700 ساخت کشور مالزی

جاروبرقی پاناسونیک مدل Panasonic MC-CG711
جاروبرقی پاناسونیک مدل MC-CG711 ساخت کشور مالزی می باشد که دارای ۱۹۰۰ وات است

 

جاروبرقی پاناسونیک مدل Panasonic MC-CG713
جاروبرقی پاناسونیک مدل MC-CG713 ساخت کشور مالزی می باشد که دارای ۲۰۰۰ وات است

 

جاروبرقی پاناسونیک مدل Panasonic MC-CG715
جاروبرقی پاناسونیک مدل MC-CG715 ساخت کشور مالزی می باشد که دارای ۲۱۰۰ وات است

 

جاروبرقی پاناسونیک مدل Panasonic MC-CG717
جاروبرقی پاناسونیک مدل MC-CG717 ساخت کشور مالزی می باشد که دارای ۲۳۰۰ وات است

 

۳- جاروبرقی سطلی یا بدون کیسه

همانجور که از اسم این نوع جاروبرقی برمیاید، از هیچگونه کیسه ای، برای نگهداری زباله استفاده نمی شود و علاوه بر قدرت بالای آنها در مکش گرد و غبار، از سیستم فیلتراسیون چند سیلیکونی بهره برده است. جاروبرقی های بدون کیسه که معروف به جاروبرقی های سطلی نیز می باشند دارای یک مخزن شفاف یا غیرشفاف می باشند که پس از هربار تخلیه و شستشو مجددا مورد استفاده قرار می گیرند و این نشان از ساختار ساده و کارآمد این نوع از جاروبرقی بشمار می آید. اگر بخواهیم دلیل اصلی استفاده از مخزن های شفاف را در برخی از مدل های این نوع از جاروبرقی بدانیم، براحتی می توانیم پاسخ آن را در جهت مشاهده حجم زباله قرار گرفته در آن حدس زد. پس به طور کلی تفاوت اصلی جاروبرقی های کیسه دار و بدون کیسه در خصوص مخزن زباله آنها می باشد و از لحاظ کارایی دارای عملکردی مشابه می باشند.

جاروبرقی های پاناسونیک بدون کیسه در دو سری MC-YL و MC-CL دسته بندی شده اند که برای تمیز کردن و گرد و غبارگیری مساحت های بزرگ، اغلب از سری MC-YL به دلیل محبوبیت بیشتر استفاده می کنند. در ادامه تعدادی از بهترین جاروبرقی های بدون کیسه پاناسونیک را با ارائه برخی از مهمترین ویژگی های آنها را به شما معرفی خواهیم کرد تا بتوانید یک خرید مطمئن و هدفمند در خصوص جاروبرقی برای محل کار یا منزل داشته باشید.

جاروبرقی های سطلی پاناسونیک سری MC-YL600 ساخت کشور مالزی

 

جاروبرقی پاناسونیک مدل Panasonic MC-YL620
جاروبرقی پاناسونیک مدل MC-YL620 ساخت کشور مالزی می باشد که دارای ۱۵۰۰ وات است

 

جاروبرقی پاناسونیک مدل Panasonic MC-YL631
جاروبرقی پاناسونیک مدل MC-YL631 ساخت کشور مالزی می باشد که دارای ۱۷۰۰ وات است

 

جاروبرقی پاناسونیک مدل Panasonic MC-YL633
جاروبرقی پاناسونیک مدل MC-YL633 ساخت کشور مالزی می باشد که دارای ۲۰۰۰ وات است

 

جاروبرقی پاناسونیک مدل Panasonic MC-YL635
جاروبرقی پاناسونیک مدل MC-YL635 ساخت کشور مالزی می باشد که دارای ۲۲۰۰ وات است

 

جاروبرقی پاناسونیک مدل Panasonic MC-YL637
جاروبرقی پاناسونیک مدل MC-YL637 ساخت کشور مالزی می باشد که دارای ۲۳۰۰ وات است

 

جاروبرقی پاناسونیک مدل Panasonic MC-YL690
جاروبرقی پاناسونیک مدل MC-YL690 ساخت کشور مالزی می باشد که دارای ۱۵۰۰ وات است

 

جاروبرقی پاناسونیک مدل Panasonic MC-YL699
جاروبرقی پاناسونیک مدل MC-YL699 ساخت کشور مالزی می باشد که دارای ۲۱۰۰ وات است

 

 

جاروبرقی های سطلی پاناسونیک سری MC-YL700 ساخت کشور مالزی

 

جاروبرقی پاناسونیک مدل Panasonic MC-YL778
جاروبرقی پاناسونیک مدل MC-YL778 ساخت کشور مالزی می باشد که دارای ۲۱۰۰ وات است

 

جاروبرقی پاناسونیک مدل Panasonic MC-YL788
جاروبرقی پاناسونیک مدل MC-YL788 ساخت کشور مالزی می باشد که دارای ۲۲۰۰ وات است

 

جاروبرقی پاناسونیک مدل Panasonic MC-YL798
جاروبرقی پاناسونیک مدل MC-YL798 ساخت کشور مالزی می باشد که دارای ۲۳۰۰ وات است

 

جاروبرقی پاناسونیک مدل Panasonic MC-YL799
جاروبرقی پاناسونیک مدل MC-YL799 ساخت کشور مالزی می باشد که دارای ۲۴۰۰ وات است

 

جاروبرقی های سطلی پاناسونیک سری MC-YL900 ساخت کشور ژاپن

 

جاروبرقی پاناسونیک مدل Panasonic MC-YL989
جاروبرقی پاناسونیک مدل MC-YL989 ساخت کشور ژاپن می باشد که دارای ۲۳۰۰ وات است

 

جاروبرقی پاناسونیک مدل Panasonic MC-YL999
جاروبرقی پاناسونیک مدل MC-YL999 ساخت کشور ژاپن می باشد که دارای ۲۴۰۰ وات است

 

منبع مقاله: bestvacuumfor.com

 

در مقاله آموزشی بالا به بررسی و مقایسه جاروبرقی های پاناسونیک بهمراه توضیحات و مشخصات آن پرداختیم. فروشگاه اینترنتی جنوبان را به دوستانتان معرفی کنید.